Dutiny – přírodní léčba pro zdravé dutiny

Je tak snadné dostat zánět dutin, který vede k nemoci, bolestem hlavy, rýmě a nutnosti zůstat doma, dokud se necítíte lépe. Dutiny se nacházejí v okolí očí a nosu a jejich funkce je nesmírně důležitá, protože zvlhčují a čistí vzduch, který vdechujeme a který se později dostává do plic. Přestože jsou nenápadné, mohou nám velmi znepříjemnit život, pokud se o ně dobře nestaráme. Největší pravděpodobnost výskytu sinusitidy je samozřejmě v chladnějších měsících, tedy od podzimu do jara. V tomto období je vhodné jim věnovat zvláštní péči. Přírodní léčbu lze také vyzkoušet již tehdy, když se cítíte slabší a obáváte se, že se infekce rozšíří. Různé bylinné suroviny v různých formách mohou také podpořit léčbu antibiotiky a posílit naši imunitu zevnitř.

Zánět vedlejších nosních dutin – proč je lepší se mu vyhnout?

Záněty mohou být způsobeny jak viry, tak bakteriemi, přičemž bakteriální záněty jsou obvykle závažnější. Zánět často znamená ucpání nosních dutin, pocit tlaku na čele a kolem očí a v horní části nosu. Zánět vedlejších nosních dutin často doprovází také horečka, která nás zcela vyřadí z každodenních povinností. Shrnuto a podtrženo, zánět vedlejších nosních dutin není nic příjemného. Někdy se může bolest v dutinách objevit, když cítíme jemný vánek, a již v tomto okamžiku se v dutinách může hromadit sekret, který způsobuje jejich ucpání. Jak se můžete starat o své dutiny a co můžete vyzkoušet, když už se infekce objeví, abyste se cítili lépe a rychleji se zotavili?

Černý bez je ideální na dutiny a nachlazení

Mnoho přípravků z lékáren má ve svém složení černý bez. Pokud máte problémy s ucpanými dutinami, můžete vyzkoušet přírodní bezinkovou šťávu nebo pít čaj z plodů této rostliny. Stojí za zmínku, že má v sobě velkou dávku vitaminu C a mnoho dalších tělu prospěšných látek. Proto se může používat jako prostředek na posílení dutin, ale také při chřipce nebo nachlazení. Zmírňuje kašel a horečku, pomáhá posilovat oslabený organismus a jeho přirozenou imunitu. Vyplatí se ho užívat při opakovaných infekcích, při chřipce nebo bronchitidě, protože zmírní příznaky a pomůže nám rychleji se postavit na nohy.

Oregano, které se používá nejen v kuchyni.

Oregano je bylina pocházející z Řecka, která má antivirové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Proto se vyplatí vsadit na přírodní léčbu posilující tělo s její účastí, když cítíme, že je náš organismus oslabený a může se u něj rozvinout nemoc. Můžete použít přípravky, které obsahují lebiodin ve svém složení, ale velmi cenný bude i olej z této rostliny. Lze ji použít k inhalacím, které pomáhají odblokovat dutiny a přinášejí úlevu při nachlazení. Olej lze pít k posílení organismu zevnitř, ale lze ho použít i ke kloktání, když chceme očistit hrdlo od bakterií. Oreganový olej lze použít také k vymývání problémů s ušima.

Divoká máta je vynikající přírodní lék na dutiny

Mátu zná každý, ale obvykle je spojována se žaludečními problémy. Má také analgetický, antiseptický a relaxační účinek. Navíc má potopudný účinek, takže je užitečný při zánětu dutin, chřipce nebo nachlazení. Má poměrně intenzivní, ale příjemnou vůni, takže ji můžete používat k inhalacím, aplikovat olej, ale také volit přípravky a bylinné směsi, které ji mají ve svém složení.

Za ocenění stojí také měsíček lékařský

Rozhodně je to rostlina, která nám může pomoci v boji proti zánětům dutin a nachlazení, infekcím horních cest dýchacích a také při snižování imunity. Je však třeba mít na paměti, že tuto bylinu je třeba používat opatrně, protože obsahuje thujon, který je klasifikován jako toxická látka. Thujon se však nedostává do nálevů nebo odvarů, a proto můžete těžit z blahodárných vlastností byliny ve správně připravené, bezpečné formě. Potrotshire má imunostimulační vlastnosti, působí proti horečce, má také antibakteriální a antivirové účinky. Díky působení fytoncidů, terpenů a laktonů dokáže zkrátit dobu trvání různých infekčních onemocnění, tedy například chřipky. V jeho bohatém složení najdeme flavonoidy, třísloviny, organické kyseliny a také sloučeniny esenciálních olejů. Díky svému expektoračnímu účinku je také podpůrným prostředkem při infekcích v krku. Během nemoci se vyplatí mít v domácí lékárničce přípravky, které ji mají ve svém složení.

About the author